МОЗ не підготувався до старту медреформи
Загрузка плеера...
  • Источник: фото - facebook.com/olgabogomolets

Лікарні опинилися на межі колапсу через те, що медреформа розпочалася, а МОЗ не підготував необхідних документів. Про це заявила голова комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у кулуарах парламенту.

Ольга Богомолець, народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я:

"Міністерство охорони здоров’я не спродукувало навіть половини необхідних документів, які потрібні для імплементації законів. Перший закон по реформі системи охорони здоров’я було прийнято у квітні минулого року. Цей закон був про автономізацію лікувальних закладів, в якому говорилося про необхідність оплати за медичні послуги. Ні один заклад на сьогодні не може нормально виконати цей закон на підставі того, щоб регламентувати не підготовлені підзаконні акти, ті інструкції, які мають надати закладам чіткий регламент і легітимізацію змін. Крім того, хочу зазначити, що система охорони здоров’я і лікування людей знаходиться на межі колапсу".

Ситуація погіршується й через те, що було збільшено до 18 місяців строк поставок медикаментів за державними закупівлями. Лікарні отримали лише 50% від запланованого обсягу і тепер клініки та пацієнти змушені закуповувати решту життєво необхідних ліків власним коштом.

За словами депутата, це призвело до того, що минулого року українців стало на 200 тисяч менше.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram