У Раді думають, як скасувати декларування для активістів
Загрузка плеера...

Минулого пленарного тижня Верховна Рада вносила зміни до нещодавно прийнятого закону щодо судової реформи. Цього тижня народні депутати планують усувати недоліки в законі "Про запобігання корупції". Скасування обов’язкового е-декларування членами антикорупційних громадських організацій обговорили під час погоджувальної ради голів фракцій і комітетів на початку пленарного тижня  у парламенті.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Минулого тижня на нараді ми узгодили, що першими питаннями порядку денного будуть питання, які стосуються скасування е-декларування для громадських активістів і членів наглядових рад. Я, власне, виступив із такою ініціативою, щоб ці питання стояли першими на порядку денному цього тижня".

Спікер повідомив, що у Верховній Раді зареєстровано два нових законопроекти. Старі, за словами керівництва парламенту, втратили актуальність. Напрацьований документ складається з двох частин – скасування е-декларування для громадських активістів та іноземців, які входять до наглядових рад та декриміналізація осіб, які входять у цю категорію.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Я особисто від фракції підписав законопроект, напрацьований головою Верховної Ради, щоб ми проголосували за це і звільнили громадських діячів, які займаються боротьбою з корупцією та іноземців, які є членами наглядових рад від декларування. Гадаю, що всі голови фракцій і наші колеги з коаліції повинні підтримати даний законопроект. Є великий суспільний запит на це".

Спікер зазначив, що усунути недоліки у законі "Про запобігання корупції" важливо, аби зняти внутрішню напругу та зміцнити міжнародні партнерські контакти. Скасування е-декларування для громадських активістів вимагали не лише міжнародні партнери, а і частина української опозиції з тих, хто починав у складі коаліції "Європейська Україна".

Юлія Тимошенко, голова фракції "Народний фронт":

"Сьогодні ті закони, які прийняті по декларуванню доходів і видатків громадських активістів, які боряться з корупцією не є концепцією прозорості їх фінансової діяльності. Це по суті удавка репресій політичних, які вдягають на шию громадських активістів. От це неможна допустити. І це акт політичної агресії проти тих друзів України у всьому світі, які сьогодні в тому числі фінансово, підтримують наші громадські організації".

Голова парламенту зазначив, що депутати мали попередню домовленість і профільний комітет мав зібратися у понеділок, щоб винести законопроекти на розгляд 3 квітня. Але антикорупційний комітет не зміг зібратися на засідання, щоб рекомендувати парламенту запропоновані законопроекти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram