Амосова боротиметься з МОЗ у суді
Загрузка плеера...

Катерина Амосова підписала наказ Міністерства охорони здоров'я щодо її звільнення з посади ректора Національного медичного університету імені Богомольця.

Це відбулося попри те, що колектив закладу, як і сама очільниця ВУЗу, не згодні з рішенням МОЗу, називають його незаконним і заздалегідь спланованим.

Катерина Амосова, ректор НМУ ім. Богомольця:

"Ми маємо підстави вважати, що зрив іспиту Крок 1 20-го лютого 2018 року відбувся сплановано за замовленням Міністерства охорони здоров'я задля заведення комісії по розслідуванню, яка мала знайти вину НМУ і одночасно мене відсторонити".

Спеціальна комісія Міністерства охорони здоров'я під керівництвом Уляни Супрун визнала роботу Амосової незадовільною та ухвалила розірвати з нею контракт. При цьому відповідне засідання відбулося без присутності самої ректорки і, відповідно, процедурою заслуховування звіту було знехтувано. Серед причин звільнення комісія виділила також нібито фінансові махінації керівництва МНУ. Однак, в університеті стверджують, що всі кошти були витрачені відповідно до плану, утвердженого МОЗом, і є офіційне підтвердження, що ніяких порушень бюджетного законодавства не було. Катерина Амосова назвала ймовірну причину появи підстав для її усунення.

Катерина Амосова, ректор НМУ ім. Богомольця:

"Членам погрожували: якщо вони не піднімуть руки на визнання роботи ректора незадовільною, то вони будуть позбавлені роботи. Нам плюнули в обличчя – всьому нашому університету – визнавши нашу роботу незадовільною. Для того просто, щоб звести особисті рахунки. Це негідно і це принизливо".

Наразі Катерина Амосова відсторонена від обов'язків ректора університету Богомольця до восьмого квітня, а шістнадцятого – спливає строк дії її повноважень згідно з наказом МОЗу. Колектив навчального закладу обурений позицією відомства, а сама Амосова буде відстоювати свою правоту в суді. Жінка заявила, що була готова до такого, і єдине, що її зараз хвилює – це можливе свавілля з боку МОЗу в разі її звільнення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram