Супрун та Амосова: боротьба триває
Загрузка плеера...

У п’ятницю, 30 березня, у Міністерстві охорони здоров’я мав відбутися звіт ректора Національного медичного університету імені Богомольця Катерини Амосової.

МОЗ анонсувало подію на своєму сайті та запросило всіх бажаючих долучитися до засідання. Однак за декілька годин до слухання звіту деяких ЗМІ та більшість студентів ВУЗу вирішили не пропускати.

Василь, аспірант НМУ:

"Ми всі побачили на сайті Міністерства відповідне оголошення, що будуть проводитися відкриті звіти ректорів, де всі бажаючі, члени громадських організацій, представники новинних видань можуть взяти участь. Ми зареєструвалися відповідно, як тільки ці повідомлення з’явилися. Я особисто отримав сьогодні о 10 ранку повідомлення про те, що, вибачте, вас не допустять".

Так, із близько 12 тис. студентів Міністерство вирішило пропустити на засідання тільки 1-го. У відповідь на це рішення члени самоуправління навчального закладу влаштували під МОЗ акцію протесту, а також написали на ім’я пані Супрун звернення…

Сергій, голова студпарламенту НМУ:

"Мы написали обращение, хотели бы его передать о том, что недопустимо, когда такие себе открытые действия, такая публичность становятся просто заангажированной и это открытые действия происходят только для своих журналистов, для своих активистов, для своих представителей, которые приходят и поддерживают ту позицию, которая выгодна Министерству".

А поки студенти протестували, у Міністерстві обговорювали звіт… При чому, документ аналізували без присутності самої Катерини Амосової – вона вже вдруге не прийшла на засідання. Посадовець надіслала до МОЗ листа, в якому указала, що не звітуватиме, адже Міністерство позбавило її цього обов’язку, відсторонивши від посади ректора.

Однак це не завадило пані Супрун та комісії оприлюднити зауваження, які знайшли у звіті. А також оголосити очевидний більшості результат…

Сама ж Катерина Амосова пояснила, що очікувала такого результату.

Катерина Амосова, ректор НМУ ім. Богомольця:

"Йшов шалений тиск від керівництва МОЗ на всіх членів комісії. Їм погрожували звільненням з роботи, якщо вони не дадуть голоси як члени комісії разом з їх керівництвом щодо визнання мого звіту неприйнятним. Абсолютно чітко була інформація у соціальних мережах, що вони збирають лише деяких громадських активістів. Тих, які вже декілька років виконують замовлення, направлені проти університету та проти мене".

За словами посадовця, таким чином міністр охорони здоров’я просто намагається прибрати "незручну" для себе людину. Та, як стверджу Катерина Амосова, на цьому справа не закінчиться – її вирішуватимуть у суді.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram