МОЗ пропонує виявляти туберкульоз за допомогою анкет
Загрузка плеера...

МОЗ вважає загальнообов’язкову флюорографію неефективним методом виявлення туберкульозу і пропонує перейти на анкетування. За словами Уляни Супрун, цей метод дієвіший і зараз ведуться переговори з лікарями та експертами щодо зміни протоколів лікування та профілактики захворювання.

Ілона Єленєва, директор міжнародної громадської організації:

"Анкетування робиться як на прийомі у лікаря, так і може робитися фахівцями соціальної роботи, які працюють в неурядових організаціях, які працюють з групами ризику. Або у центрах соціальних служб, соціальних департаментах. Тобто, це дуже простий і доступний метод. Це десять питань, які на одному листочку написати. І це допомагає, по-перше, зорієнтувати людину, чи треба переживати щодо свого здоров’я. І, по-друге, дозволяє розвантажити медичну ланку".

Серед нововведень, які обговорюються також, – заміна проби Манту на дорожчу туберкулінодіагностику, яка буде застосовуватися не масово, а для окремих груп ризику. У рамках реформування системи охорони здоров’я також передбачене "максимальне лікування на амбулаторному етапі".

Наталя Литвиненко, завідувач відділення мультирезистентного туберкульозу Інституту фтизіатрії та пульмонології НАМНУ:   

"За всіма абсолютно міжнародними дослідженнями і вже є перші дослідження вітчизняні, якраз зараження відбувається не тоді, коли людина лікується, а коли вона ще не знає, що має туберкульоз, ходить, кашляє, не звертається до лікаря і поширює цю інфекцію. Після того, як діагноз встановлений, призначене адекватне лікування, вважається навіть, якщо людина продовжує бути бактеріовиділювачем, вже загрози для оточуючих такої немає. Тому що основна маса інфекції вже загинула. Вважається, що загибель інфекції відбувається у перші два тижні лікування. І тому навіть якщо десь епізодичне бактеріовиділення, то, по великому рахунку, такій людині можна знаходитися серед людей. Інша справа, що ми всі звикли до системи Семашко, стаціонарного лікування. І нам страшно переходити повністю, глобально на амбулаторне лікування. І, в принципі, є такі обмеження. Якщо є малі діти в родинах, якісь інші обставини, вагітні люди. То за показаннями епідеміологічними та людина, яка лікується від туберкульозу, є бактеріовиділювачем, вона повинна продовжувати лікування у стаціонарі".

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна входить до п’ятірки країн із найвищим рівнем захворюваності на мультирезистентний, тобто стійкий до ліків, туберкульоз. Українці хворіють на туберкульоз у 9 разів частіше, ніж громадяни у європейських країнах. Зі ста тисяч жителів України 64 тисячі – заражені небезпечною хворобою.

Віталій Руденко, голова правління фонду "Українці проти туберкульозу":

"Щорічно близько 30 тисяч наших українців заражаються туберкульозом. 11 людей, – це за офіційною статистикою, щодня помирає від туберкульозу".

Експерти зазначають, що в Україні триває оголошена ще у 2005-му році епідемія туберкульозу. Кожен четвертий українець недообстежений або приховує своє захворювання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram