Держстат похвалився зростанням зарплат
Загрузка плеера...

Державна служба статистики оприлюднила інформацію про те, що в Україні знову зросла реальна зарплатня. Протягом лютого цього року показник збільшився на 10,5% порівняно з аналогічним періодом 2017-го.

Також повідомляється, що у лютому штатному працівнику виплачували понад 7800 грн. А це у два рази вище встановленої мінімалки.

Водночас експерти стверджують, що Держстат поширив недостовірну інформацію, адже протягом останніх чотирьох років реальна зарплатня зменшується.

Юрій Гаврилечко, економічний експерт:

"Вони оперують цифрами, які жодного відношення до реальності не мають і якщо і збільшилася, то не реальна заробітна плата, а обсяг нарахованої заробітної плати. Реальна заробітна плата – це те, що ви можете купити за свої гроші, ті, що ви отримали, як заробітну плату. Якщо ви за ці гроші змогли купити менше, ніж минулого місяця, ваша реальна заробітна плата зменшилася, хоча абсолютний показник в цифрах, він може бути більшим. Останні 4 роки постійно зменшується реальна заробітна плата. І де Держстат знайшов її збільшення, я не знаю".

Таким чином, держслужбовці знову намагаються запевнити людей в тому, що економічна ситуація в Україні начебто покращується… При тому, що гривня знецінюється, а платоспроможність та рівень життя населення падають.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram