Порошенко змінив думку про декларації ГО
Загрузка плеера...

Президент Петро Порошенко закликав Верховну Раду скасувати електронне декларування для антикорупціонерів за три дні до закінчення терміну подачі звітів.

Гарант Конституції наголосив, що підписані минулого року правки до закону, які передбачають введення декларування для активістів, були помилкою і її треба негайно виправити.

Варто зазначити, що законопроект про скасування е-декларування для активістів Президент подав ще влітку 2017 року, час від часу нагадуючи депутатам про необхідність його ухвалення. Однак незадовго до дедлайну, коли ЄС жорстко розкритикував владу України через відмову скасувати декларації громадським діячам, глава держави активізувався.

Порошенко наполягає на тому, щоб парламент і всі його фракції нарешті почули світову спільноту й ухвалили відповідне рішення. Минулого тижня Рада провалила голосування. Наступне засідання парламенту стартує третього квітня. При цьому, члени громадських організацій мають подати декларації про доходи до першого квітня, інакше активістів можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, рік тому Порошенко підписав зміни до закону "Про протидію корупції", згідно з якими члени антикорупційних громадських організацій зобов'язані подавати електронні декларації. Однак після критики поправок Євросоюзом, Президент просив депутатів скасувати цю вимогу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram