Епопея з військовою технікою тільки почалася
Загрузка плеера...

Генеральна прокуратура перевіряє всі автомобілі, які були виявлені на базі у Новоград-Волинському районі Житомирської області. За попередньою інформацією ГПУ, уся техніка арештована. Відомо, що 17 одиниць були продані як надлишкове майно Збройних сил протягом 2013-2016 років, що підтверджується офіційними документами. Тобто деякі машини продавалися вже після бойових дій на Сході України.

Автомобілі, на агрегатах яких були збиті номери, правоохоронці відправили на експертизу.

Водночас ситуацію прокоментував і радник Президента України Юрій Бірюков. Він переконаний, що техніка не є краденою. Він нагадав, що ще у 2008 році уряд склав перелік майна Збройних сил, яке можна було продавати. Відповідно, зараз уже ніхто не має права забирати це майно.

Слова Бірюкова частково підтвердив й експерт із питань безпеки Сергій Шабовта, який назвав новину про виявлену техніку зовсім не шокуючою.

Сергій Шабовта, експерт із питань безпеки

"Саме десь на початку 2000-х почався масовий розпродаж техніки, яка вже виробила свій ресурс і, чесно кажучи, військові достатньо там понизили в цінах і більшості випадків продавали техніку й так далі. Це не було якимось зловживанням, як мені здається, це була безпорадність із боку самих військових… Я знаю чимало випадків, коли техніка, яка була саме от в ті роки куплена, вона була людьми відновлена, покращили її стан і технологічні можливості, і навіть у 2014-2015 роках були випадки, коли таку техніку шукали. Її викупали для потреб саме на Сході".

Також Шабовта додав, що останнім часом доволі часто представники чинної влади використовують дивний алгоритм дій: спочатку роблять якісь гучні заяви, а потім після аналізу виявляється, що нічого сенсаційного в цьому немає.

Нагадаємо, деякі українські та зарубіжні експерти наполягають, що на сьогодні найголовніші корупційні схеми в Україні діють саме довкола Міноборони та військово-промислового комплексу держави.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram