Корчак передала "тягар слави" новому голові НАЗК за 20 хвилин
Загрузка плеера...

Наталя Корчак звільнила крісло і передала тягар слави новому голові НАЗК. Члени Нацагентства на позачерговому засіданні обрали нове керівництво. Відповідно до закону, голова антикорупційного органу обирається серед членів агенції один раз на два роки.

Наталя Корчак, член Нацагентства з питань запобігання корупції:

"Брємя слави" – це той тягар, який має нести голова НАЗК в умовах недовіри суспільства. В законі написано, що перебування на посаді – це лише два роки. Тому питання тут не в "вирішила". Я навіть не висувала свою кандидатуру на посаду заступника голови НАЗК. Це не та посада, з якої треба робити піар-акцію. Ми цього не робили. І, я надіюся, наступний голова агентства не буде використовувати відповідну посаду й агентство для здобуття певного іміджу. Для майбутньої політичної долі".

Наталя Корчак, діяльність якої запам’яталася низкою гучних скандалів – від провалення запуску е-декларування до самопреміювання на сотні тисяч гривень, пішла з посади швидко та спокійно… Але недалеко – найближчі два роки екс-очільниця буде членом Нацагентсва.

Ігор Луценко, член комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції:

"Усі ті колосальні претензії, котрі ми мали протягом усієї каденції пані Корчак до роботи НАЗК мали вилитися хоча б у аудит її діяльності. Я не кажу кримінальне провадження, я маю на увазі хоча б аналіз ефективності її роботи, щоб дати оцінку. І чи всі ті премії, які вона отримувала, були виправдані. Це те, що хвилює суспільство вже сьогодні без знання якихось прихованих фактів. Стосовно взагалі цієї події, ми мусимо розуміти, що з точки зору інтересів суспільства, нічого не помінялося в НАЗК". 

Сам новий голова НАЗК, Олександр Мангул, потрапив до складу антикорупційного органу лише у січні 2018-го року. Легендарні премії він не застав, але на зарплату поки не скаржиться.

Олександр Мангул, голова Нацагентства з питань запобігання корупції:

"Відповідно до закону, посада голови розраховується з коефіцієнтом 1,3 до посади члена НАЗК. Членом НАЗК в останньому місяці я отримав 70 тисяч гривень. Рахуйте!"

Наталю Корчак асоціювали із верхівкою "Народного фронту" та його лідером, екс-прем’єром Арсенієм Яценюком. Щодо незалежності нового очільника НАЗК, отже – і до неупередженості перевірки декларантів, теж є сумніви, оскільки Мангула пов’язують із пропрезидентською політичною силою. Новоспечений голова ці зв'язки заперечує.

Олександр Мангул, голова Нацагентства з питань запобігання корупції:

"Єдині зустрічі були, коли я працював у Міністерстві економіки, пан Порошенко був міністром і були спільні заходи. А потім були декілька спільних нарад, які він проводив як президент, а я був як голова райдержадміністрації. Тому, може, вас розчарую – не знайомий особисто з Президентом України".

Одним із першочергових завдань у НАЗК назвали запровадження автоматизованої системи перевірки електронних декларацій. За час каденції Наталі Корчак відбулася перевірка лише 164-х декларацій із майже двох мільйонів, поданих до реєстру.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram