11% українських заробітчан планують переїхати до Польщі
Загрузка плеера...

Кожен десятий українець, який їздив на заробітки до Польщі, хоче переїхати у сусідню державу для постійного проживання згідно з даними соціологічного опитування серед трудових мігрантів, які повернулися в Україну.

Олексій Антипович, соціолог:

"Майже дві третини говорять, що вони планують знову поїхати у Польщу на заробітки. А от переїхати на постійне місце проживання говорить тільки 11% опитаних нами заробітчан".

За словами соціологів, 74% опитаних не планують переїзд, і ще 16% не змогли відповісти на це питання. При цьому 90% респондентів зазначили, що не планують купувати нерухомість у Польщі через те, що не мають такої можливості, або хочуть повернутися в Україну. Зараз більшість трудових мігрантів їздить на заробітки на короткий термін тривалістю від одного до трьох місяців.

Василь Воскобойніков, всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування:

"Українські компанії зацікавлені в тому, щоб українці якомога частіше, виїжджаючи за кордон, поверталися і знову зверталися до українських компаній. Іноземні компанії діють навпаки. Вони зацікавлені у тому, щоб рекрутувати українців на роботу на постійній основі на декілька років з перспективою залишитися за кордоном назавжди. Тобто, перетворити українських трудових мігрантів на емігрантів. Якщо сьогодні більшість українців, згідно нашої соціології, їдуть та повертаються додому. Через декілька років ми будемо мати картину, коли українці здебільшого будуть залишатися за кордоном".

Майже 60% опитаних протягом останніх п’яти років їздили на заробітки до Польщі близько трьох разів, чверть – не більше одного, 16% – більше п’яти і лише 7% респондентів працюють там на постійній основі.

Олексій Антипович, соціолог:

"77%, катастрофічна цифра, звичайно, виконують фізичну роботу. Ще 3% тільки – інтелектуальну. І 16% – роботу у сфері послуг. Якась керівна посада – один відсоток набрався. Приємно, але небагато. І бачимо різницю, що чоловіки в основному виконують фізичну працю. Жінки також, але у жінок у 4 рази вищий показник роботи у сфері обслуговування. Догляд за людьми й інші моменти".

Дослідження проводилося в Україні на замовлення польської рекрутингової компанії серед жителів Львова, Івано-Франківська, Тернополя та Луцька, які працювали у Польщі протягом останніх п’яти років. В опитуванні взяли участь 400 респондентів старше 18-ти років.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram