Держава платить фірмам, що погоріли на тендерах
Загрузка плеера...

Півтори сотні компаній, які попались на порушеннях при закупівлях, продовжують працювати з державними структурами. Таку інформацію оприлюднили у Центрі протидії корупції.

Антикорупціонери перевірили так званий чорний список Антимонопольного комітету. Сюди вносять підприємства, які притягували до відповідальності за змову на торгах. Такі компанії відсторонюють від участі у державних закупівлях на три роки. Зараз перелік фірм-порушників налічує понад 1100 найменувань. Попри заборони, кожна сьома комерційна структура успішно подала заявки на виконання держзамовлень. Кожна дев'ята фірма-порушник зуміла виграти торги. Держава вже перерахувала на рахунки компаній з "чорного списку" 66 млн грн.

Активісти зазначили, що державні організації мають право звернутись до Антимонопольного комітету і перевірити учасників тендерів, проте робити цього не зобов'язані. Більше того, чиновники часто йдуть назустріч сумнівним фірмам і зменшують величину держзамовлення до такого рівня, щоб замість тендерів проводити так звані допорогові закупівлі напряму.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram