Економічна співпраця між Україною та РФ не припиняється
Загрузка плеера...

Угода про співпрацю з Росією, яку минулого тижня гучно розірвав Кабмін, була одна із багатьох і до того ж – неефективною, отже не могла призвести до припинення економічного співробітництва між країнами, заявляють економічні експерти.

Андрій Новак, економіст: 

"Мова йде не про розрив економічних відносин з Росією, а про розірвання Україною однієї з багатьох угод про економічне співробітництво з Росією – а саме, програми співробітництва між українськими та російськими підприємствами 2011-2020. Мета програми була нібито за рахунок українських і російських підприємств спільно виробляти літаки, будувати кораблі, локомотиви, вагони і так далі. Жодного спільного російсько-українського літака з ангару не було викочено. Жодного корабля україно-російського не було збудовано. Те, заради чого вона підписувалася, ніколи не було реалізовано. Тому тут нема чого розривати, бо нічого не було з’єднано в українсько-російському спільному виробництві" .

Економісти звертають увагу, що між Україною та РФ існує так званий критичний імпорт – це насамперед газ, нафтопродукти, вугілля та ядерне паливо. Наша держава постачає сусідам, зокрема, турбіни та авіадвигуни. І попри гучні заяви влади, товарообіг між країнами за підсумками минулого року, зріс.

Андрій Новак, економіст: 

"За минулий рік український експорт до РФ зріс на 10%. А імпорт із Росії в Україну зріс на 40%. Це лише за один 2017-й рік! От вам фактаж. І за чотири роки війни ні діючий, ні попередні уряди нічого не робили, фактично, для імпортозаміщення цих російських товарів. І тому у нас по цих позиціях залишається досі реальна залежність від Росії".

Українська аграрна продукція потрапляє до Російської Федерації через Казахстан та Білорусь.

Андрій Золотарьов, політолог:

"Экономические реалии будут брать свое. Ибо соглашение об ассоциации… не получили мы тех преференций, которые ожидали и которым стремились. Те же аграрии рассказывают о том, что квоты на экспорт в ЕС были выбраны за несколько дней нового 2018-го года. Зеленого света и распростертых объятий в Евросоюзе мы не видим. Поэтому приходится обращаться к традиционным рынкам, пытаться формировать отношения со странами СНГ и не оставляем и Россию".

За оцінкою експертів, лозунги на кшталт "Прощавай, Росіє!" є політичними піаром напередодні виборів, які мають відбутися наступного року. Водночас, між країнами продовжують діяти 37 економічних угод про співпрацю.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram