Ердоган знову йде в ЄС. Його чекають?
Загрузка плеера...

Президент Туреччини Раджеп Таїп Ердоган знову змінив зовнішньополітичний курс. Очільник заявив, що членство в Європейському союзі стало стратегічною метою для Туреччини. Таку заяву глава держави зробив на прес-конференції за підсумками саміту ЄС-Туреччина у Болгарії.

За словами Ердогана, уряд Туреччини має намір продовжити переговори про вступ і не дати "певним колам, добре відомим в Анкарі", завадити цьому процесу.

Ердоган висловив надію на те, що період поганих взаємин між ЄС і Туреччиною залишився в минулому. Він наполіг на лібералізації візового режиму для турецьких громадян. А також нагадав, що Анкара чекає другого траншу щодо міграційної угоди. Його сума складає 3 мільярди євро.

За розвиток стратегічного партнерства між ЄС і Туреччиною виступив і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Зазначається, що Єврокомісія планує надати ще три мільярди євро на підтримку біженців.

Водночас президент Європейської Ради Дональд Туск впевнений, сторони не змогли досягти зближення позицій у важливих питаннях.

Нагадаємо, що минулого року Ердоган заявив, що Туреччина більше не планує вступати в Євросоюз, адже організація "не виправдала надій" Анкари у боротьбі проти тероризму.

Цю заяву Ердоган зробив попри те, що Туреччина із 1963 року була кандидатом на здобуття членства в Європейському союзі. Офіційні ж переговори про вступ почалися у 2005 році.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram