Рева: у мізерних пенсіях винен СРСР
Загрузка плеера...

У Міністерстві соціальної політики ще не вирішили, як допомогти людям, що мають великий трудовий стаж і мізерні пенсії. Втім, чиновники пояснили, чому ж склалася така сумна ситуація.

За словами міністра Андрія Реви, проблеми з пенсіями мають ті люди, які перестали працювати до 2000 року. Левова частка стажу таких пенсіонерів припадає на радянський період, коли держава встановлювала рівень зарплати. Міністр пояснив, що через те, що люди мали низьку ставку, їм і доводиться животіти на мізерну пенсію.

У Мінсоцполітики розглядають два основних варіанти вирішення проблеми. Перший – підвищення мінімальної заробітної плати. За рахунок цього має зрости і мінімальна пенсія. Крім того, в уряді розглядають можливість дещо змінити правила розрахунку виплат тим, хто пішов на пенсію до 2000 року. Зокрема, можуть використовувати не середній рівень зарплат, а лише п'ять років максимального заробітку.

Зараз для обчислення пенсій використовують формулу, що враховує стаж, середній рівень зарплати в країні та коефіцієнт, що показує, яким був рівень зарплати конкретної людини.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram