У Києві відзначили кращих театралів
Загрузка плеера...

У театрі на Подолі відбулася урочиста церемонія вручення 26-ї найстарішої в Україні міської професійної театральної премії "Київська пектораль". Нагородження кращих служителів Мельпомени приурочили до Міжнародного дня театру.

Олексій Кужельний, співголова оргкомітету "Київської пекторалі":

У нашому театрі немає пустосмішного, дармодзвінного і театр зосереджений на дуже таких простих запитаннях: навіщо ми приходимо в цей світ? Театр сьогодні демонструє дуже високу температуру душі і врешті пристрасті життя. Завжди українці були відсторонені від держави, відсторонювалися. Сьогодні мені так здається, що українці відчувають себе доленосною часткою своєї держави. І ось саме в театрі це дуже добре можна зрозуміти".

У конкурсі взяли участить 18 театрів державної та комунальної власності Києва. Вони презентували близько 50 вистав, які створили у 2017 році. Майстри сценічного мистецтва змагалися за першість у 17 номінаціях. Члени журі визначали кращі дитячу і драматичну виставу, сценографію, найліпше виконання чоловічої та жіночої ролей.

Спеціальною премією відзначили "Театр у бібліотеці". За кращий акторський дебют пектораль вручили Вікторії Муштей. Її відзначили за виконання ролі Марлі у виставі "Бійцівський клуб".

Вікторія Муштей, лауреат премії "За кращий акторський дебют":

"Гадаю, що багато хто бачив цей фільм, але вистава відрізняється від нього, і я обожнювала цю роль ще до того, як мені випала честь її зіграти. Я абсолютно не вірила у те, що так станеться. Просто я не задумувалася про це, просто це дуже неочікувано, дуже хвилююче і в першу чергу, дуже велика відповідальність".

Анна працює в театрі вже понад 10 років. Довгий час жінка виступала на сцені, та цьогоріч вона презентувала свою першу виставу "Холодна м’ята", написану на основі новел Григора Тютюнника. І за цю роботу, підготовлену за декілька місяців, Анні вручили премію, як кращому режисеру-дебютанту.

Анна Огій, лауреат премії "За кращий режисерський дебют":

"До цього я робила вистави, але з аматорами, студентами. А це така, з професійними акторами. Дуже цікавий досвід, бо до цього я працювала 10 років акторкою і працюю. І вже набралася такої якоїсь внутрішньої сміливості, щоб зробити свій продукт, свою виставу… Мені запропонували поставити в цьому театрі виставу, це мене більше надихнуло, одразу я відчула, що треба шукати якийсь матеріал, читати, працювати… Це у мене на майбутнє плани".

"Київська пектораль" існує вже 24 роки. За цей час близько 200 учасників вже стали її лауреатами. Серед них і Богдан Ступка та Богдан Бенюк. Свого часу премію отримав і теперішній міністр культури Євген Нищук. Він також привітав лауреатів та номінантів "Київської пекторалі".

Євген Нищук, міністр культури України:

"У нас нарешті наші театральні актори почали грати головні ролі в нашому українському кіно, телесеріалах і в подальшому це буде більше. І молодь, особливо, вона впізнає тих або хоче бачити тих, хто на екранах кіно і телебачення, хоче бачити в театрах, вона спеціально тоді йде. Це також певний момент, який дає імпульс відвідуваності, особливо серед молоді. В цілому я бачу великий позитив є, дуже гарні роботи, народжуються нові імена, як режисери, як актори і це дає велику надію".

У Київській міській державній адміністрації повідомили, що у 2017 році у театрах стольного града показали рекордну кількість прем’єр – 84. Муніципальні столичні театри відвідало понад 700 тис. глядачів. Протягом минулого року вони переглянули близько 5 тисяч вистав.

Ця статистика свідчить про те, що попри еру інформаційних технологій про театр не забувають, однак мистецтво осучаснюється… На сцені з’являються нові актори, у режисерів – нові ідеї, модерне бачення всім відомих п’єс… А люди, як і раніше, приходять до глядацької зали та на час вистави забувають про все.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram