Міністр натякає на декомунізацію абетки
Загрузка плеера...
  • Источник: фото - facebook.com/pavloklimkin.ua

Останнім часом міністр закордонних справ Павло Клімкін все більш фонтанує ініціативами, не пов'язаними безпосередньо з його професійною діяльністю. Остання така ідея – обговорити перехід української мови з кириличного алфавіту на латинський.

За словами урядовця, під час його зустрічі з представниками країн Центральної Європи польський історик та журналіст Зємовіт Щерек запитав, чому Україна не хоче змінити абетку або хоча б використовувати кирилицю та латиницю паралельно. Це, мовляв, звільнило б нашу державу від ще одного елемента "пострадянськості". Клімкін одразу ж поділився цими роздумами зі своїми читачами у Facebook та запропонував їм висловити свою думку стосовно такої "декомунізації".

Слід зазначити, що використання латинки в Україні – аж ніяк не нова ідея. Подібні проекти представники інтелігенції розробляли ще у ХІХ столітті, використовуючи правопис польської, чеської та сербської мов. Щоправда, жоден з них так і не прижився. Але це не заважає деяким авторам публікувати свої твори латиницею.

Погляди читачів сторінки Павла Клімкіна розділилися. Декому "латинізація" подобається, інші наполягають на збереженні автентичності мови. Проте більшість вважають, що це питання зараз не на часі, оскільки в України є більш суттєві проблеми, які потребують розгляду та вирішення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram