Малазійців саджатимуть за fake news
Загрузка плеера...

Малайзія може стати першою країною світу, де "фейкові новини" офіційно увійдуть до юридичної термінології, а їх створення набуде статусу кримінального правопорушення. Прем'єр-міністр королівства Наджиб Разак передав до парламенту законопроект, що передбачає покарання за поширення неправдивої інформації.

Згідно з документом, особи та підприємства за оприлюднення повідомлень, які не відповідають дійсності, можуть бути оштрафовані на суму до 128 тисяч доларів або ж посаджені за ґрати на термін до 10 років. Закон дозволяє застосування обох правових санкцій одночасно. Він також поширює свою дію не лише на малазійців, але й на громадян інших країн, якщо їх "фейкові новини" стосуються королівства чи впливають на підданих. Правозахисники вважають, що заборона, в першу чергу, спрямована проти опозиції і має на меті придушення свободи слова. 

Нагадаємо, що авторство вислову fake news приписують президентові США Дональду Трампу, хоча насправді цей вираз вживали і раніше.

Папа Римський Франциск у одній зі своїх проповідей оголосив "фейкові новини" великим гріхом і закликав журналістів до відповідальності.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram