"Україна починається з тебе": 19 років без Чорновола
Загрузка плеера...

25 березня – чорна дата в історії України. Саме цього дня 19 років тому не стало одного з провідних борців за права людини, ідеолога та натхненника руху за Незалежність у другій половині XX століття, видатного політика та журналіста В'ячеслава Максимовича Чорновола.

Дисидент загинув у автомобільній аварії на 5-ому кілометрі траси Бориспіль – Золотоноша. Машина, у якій перебував Чорновіл, зіштовхнулася з "КамАЗом", який з невідомих причин здійснював розворот посеред шосе. Тодішня влада одразу оголосила, що ДТП була нещасним випадком, та всіляко намагалася приховати обставини трагедії. Переважна більшість людей і досі переконані: Чорновола, який мав стати кандидатом на майбутніх президентських виборах, вбили.

У день роковин смерті Героя України представники "Народного руху", який він очолював, та небайдужі громадяни вшанували його пам'ять у Києві, Львові та інших містах. Столичне зібрання перетворилося на марш з вимогою відставки генерального прокурора Юрія Луценка, який ще рік тому узяв розслідування у справі про ймовірне вбивство Чорновола під особистий контроль. Проте за увесь цей час не було зроблено жодного кроку до встановлення правди та покарання винних.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram