Перехід на літній час: бережіть здоров’я
Загрузка плеера...

У ніч на 25-те березня в Україні та ще у близько ста державах світу переведуть стрілки годинника на 60 хвилин вперед. Тому вранці людям доведеться прокидатися на годину раніше та звикати до нового режиму.

Процес адаптації до переходу на літній час у кожного індивідуальний. Хтось страждає від стресу та захворювань, а для когось це просто незначна зміна в режимі дня.

Психологи пояснюють реакцію людей на переведення часу з двох протилежних точок зору. Відповідно до першої, зміни можуть спричинити депресію, афективні розлади, загострення серцево-судинних захворювань…

Марія Горєлова, психолог:

"Коли відбуваються такі зміни, у нас підвищується кортизол і гормони стресу і тому організм людини починає реагувати на це підвищеним серцевим ритмом, кров’яний тиск підвищується. Тому прихильники цієї теорії рекомендують під час переходу саме із зимового часу на весняний вживати менше алкоголю, вживати менше кофеїну, лягати спати раніше хоча б на одну-дві години".

Та деякі фахівці дотримуються іншої думки і стверджують, що перехід на літній час є корисним для здоров’я. А для того, щоб звикнути до нового режиму, людям в середньому потрібно всього три дні.

Марія Горєлова, психолог:

"Дуже важливо розуміти, що є такий ефект, як психосоматика і є таке поняття, як психосоматичне захворювання. Тобто, ті захворювання, які виникають саме через розумові фактори людини, а не зовнішні. Дуже багато людей насправді накручують себе і вони вже із зими готуються до того, що їх стан буде гіршим. Тобто, буде перехід на весняний час, спати буду менше, у мене буде стрес і депресії і так далі. Але насправді це відбувається тому, що люди програмують себе на це".

Тобто, думки різні. Та збігаються вони в одному: незалежно від того, переводять годинник чи ні, варто вести здоровий спосіб життя, уникати стресів та якомога більше посміхатися.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram