Мінфін похизувався ситуацією з держборгом
Загрузка плеера...

У Міністерстві фінансів стверджують, що державний борг України суттєво скоротився. Він досі становить близько двох трильйонів гривень, проте у процентному відношенні до ВВП з'явилась позитивна динаміка.

Заступник міністр пояснив, що минулого року внутрішній валовий продукт України збільшився на 2,5%. За рахунок цього змінилось і співвідношення. Якщо у 2016 році зобов'язання України становили понад 80% ВВП, то у 2017 цей показник знизився до 72%. У Мінфіні пояснили, що це хороший знак, адже борг поступово наближається до безпечного рівня у 60%.

У міністерстві не забули звинуватити попередників, через дії яких суттєво виросло співвідношення боргу і ВВП. Урядовці пояснили, що всьому виною штучне стримування валютного курсу на рівні восьми гривень за долар. Натомість нинішня політика Нацбанку, на думку Мінфіну, має убезпечити Україну від таких потрясінь.

У Міністерстві фінансів стверджують, що дефіцит українського бюджету скоротився, а тому зменшилась і потреба у нових запозиченнях. Втім, лише місяць тому у цьому ж відомстві анонсували залучення ще 232 мільярдів гривень.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram