Люди з інвалідністю не хочуть монетизації пільг
Загрузка плеера...

Активісти відреагували на постанову Кабінету Міністрів України, яка передбачає монетизацію пільг на проїзд для людей з інвалідністю. Цей документ фактично впроваджує замість гарантованих пільг грошову компенсацію. Кошти нараховуватимуть шляхом множення середньої вартості квитка на 30 поїздок.

Володимир Петровський, голова ВГО "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів":

"Це перший крок, за яким підуть інші. В реальності, будемо говорити прямо, це завершиться тим, що пільги на проїзд будуть зняті. Той факт, що створена постанова про фактичну відміну пільг, говорить про те, що в Україні, на жаль, нічого не робиться з приводу самих ключових речей, які прописані в Конвенції з прав людей з інвалідністю, прийнятій Європою і ратифікованій Україною".

За словами фахівців, мізерні пенсії, зарплати та інші виплати не відповідають сучасному рівню цін. Грошей ледь вистачає на продукти харчування, що вже говорити про оплату проїзду.

Сергій Болтівець, доктор психологічних наук:

"Задум про те, щоб позбавити рухомлення інваліда наодинці з проблемами – це такий самий підхід, який уже застосовувався для геноциду нашої нації. Тобто, людина не зможе… Вона не може подзвонити, тому що немає можливості, грошей на мобільний телефон, відключений зв’язок… Вона ще не може сісти в тролейбус. Вона залишається наодинці".

Фактично у нашій державі люди з особливими потребами не захищені… Вони доволі часто стикаються з упередженим ставленням до себе з боку влади та суспільства загалом. Останнім часом на них навіть намагаються наживатися… Зокрема, все частіше з'являються повідомлення про випадки хабарництва з боку лікарів за підтвердження статусу людини з інвалідністю.

Віктор Романюк, людина з особливими потребами:

"Інвалід, мабуть, більше потребує до себе уваги і буває так, що інвалід просто не може цього зробити, а цим користуються, скажімо, зокрема й лікарі".

Якщо змін не буде й українські можновладці не звернуть увагу на проблеми людей з інвалідністю, активісти планують шукати підтримки в міжнародних структур.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram