Українські активи "Газпрому" перекочували в бюджет
Загрузка плеера...

Вірус вихваляння спірними досягненнями, на який цього тижня хворіє головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передався і міністрові юстиції Павлу Петренку. Урядовець заявив журналістам, що усі активи російського "Газпрому", що перебували на території України, вже арештовані, описані та стягнені до державного бюджету. Мова йде про 100 мільйонів гривень.

Здавалося б, українці мають кричати "перемога", але, як це найчастіше й буває, приводів радіти насправді небагато. Для того, аби зрозуміти, чому, треба порівняти суму, яка опинилася в казні, із загальним боргом Росії за усіма штрафами та рішеннями різноманітних судів й арбітражів. А становить він ні багато ні мало 8,5 мільярдів американських доларів або ж, за нинішнім курсом, близько 230 мільярдів гривень. Таким чином, Мін'юсту вдалося домогтися відшкодування лише чотирьох сотих відсотка (!) заборгованості.

Що ж тоді з іншими 99 цілими 96 сотими? Щодо них пан Петренко говорить про "хороші перспективи та напрацювання". Проте насправді дуже малоймовірно, що в української влади є важіль впливу на країну-агресора. Тож перемоги в арбітражах, скоріше за все, залишаться папірцями, користі від яких практично немає.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram