Від влади до опозиції: електоральні симпатії змінюються
Загрузка плеера...

У разі проведення довгострокових парламентських виборів найближчого тижня до Верховної Ради могли б пройти 7 політичних партій. У трійку лідерів серед політичних вподобань населення потрапили "Батьківщина", "БПП" та "За життя".

Таку інформацію оголосили соціологи за результатами дослідження громадської думки у рамках проекту "Перезавантаження. Відкрита влада".

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування:

"За партію "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" проголосувало б 12,9% респондентів, за партію "Блок Петра Порошенка. Солідарність" 8,2% громадян, за партію "За життя" Вадима Рабіновича та Мураєва проголосувало б 7% українців. За "Опозиційний блок" Бойко-Льовочкін 6,9%, "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка набрала б 6,9% українців, "Радикальна партія" Олега Ляшка 6,3%, партія "Об’єднання Самопоміч" 4,7%".

Якби у наступні 7 днів обирали президента України, то 13% опитаних, які мають намір взяти участь у голосуванні, підтримали б Юлію Тимошенко. А 8,6% людей віддали б свій голос за чинного главу держави Петра Порошенка.

Третє місце, за інформацією соціологів, розділили Вадим Рабінович та Анатолій Гриценко – за них готові проголосувати 6,7% опитаних. Також шестивідсотковий бар’єр подолали Юрій Бойко та Олег Ляшко. За ними розташувався Андрій Садовий із результатом 4,7%.

Фахівці стверджують, що нинішня влада втрачає довіру, натомість населення все більше підтримує опозицію.

Дмитро Дмитрук, директор Центру "Соціальний моніторинг":

"Падіння рівня підтримки "Опоблоку" відповідно позначається на зростанні рівня підтримки партії "За життя". Падіння рівня довіри до Президента і "БПП" відповідно призводить до того, що знаходиться найближча політична сила, у даному разі це Гриценка, яка починає підживлюватися саме цим електоратом".

Такі зміни електоральних симпатій виборців пов’язані з корупційними скандалами, у яких були замішані представники окремих партій.

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування:

"Зимовий час, ми всі споглядали там Мальдіви, офшори, інші речі. Воно не пройшло повз увагу українців. Таке активне агресивне коментування дало свій відбиток на електоральних уподобаннях і ми це зафіксували".

Дослідження проводилось у період із 6 по 18 березня 2018 року. Методом прямого інтерв’ю було опитано 2015 респондентів у 24-х областях України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram