Не всі українці хочуть на вибори в 16 років, - опитування NewsNetwork
Загрузка плеера...

Голова Центральної виборчої комісії Канади Стефан Перолт вважає за необхідне знизити виборчий вік у країні. На думку Перолта, зниження виборчого віку до 16 років із нинішніх 18 може піти на користь демократії в країні, збільшивши залучення молодих виборців.

Журналісти NewsNetwork поцікавились думкою жителів та гостей столиці, запитавши: "Чи потрібно в Україні знизити віковий ценз на виборах з 18 до 16 років?"

І ось які відповіді ми отримали.

Влад, житель Києва:

"На самом деле, я хотел бы, чтобы люди просто голосовали, ходили на выборы. А не просто пришли, посмотрели: вот билетик… я хочу этого, этого, этого… То есть, я хотел, чтобы они смотрела сперва, думали, кого они выбирают. А со скольких это будет лет? Если они будут сознательно делать выборы с 16-ти, пусть делают с 16-ти".

Тетяна, жителька Києва:

"Наверное, маловато. В 16 лет все таки еще ветер в голове. Ну 18, наверное, пусть оставляют, как есть. Уже школу закончил, немножко что-то с университета подучил, другая социальная среда, по-другому мысли как-то получаются у людей".

Настя та Настя, жительки Києва:

"Більш сформована людина в 18, більш самостійна. А в 16… Я відчуваю велику різницю між собою в 16 і зараз. Тому я думаю не варто.

Паспорт це індивідуальність людини, а ось саме формування особистості відбувається, мені здається, у більш старшому віці".

Тарас, житель Києва:

"В принципі, плюс-мінус, позитивно до такого ставлюся. Тому що в принципі в 16 років якщо в Україні вже випускаються зі школи і йдуть у доросле життя, то в принципі вже можна робити плюс-мінус нормальний вибір щодо майбутнього країни. А ось верхній поріг… Вже щоб після 60-ти, 65-ти вже не можна голосувати, приблизно так".

Максим, житель Києва:

"В Украине, я думаю, что менять возрастную категорию не стоит, потому что есть такое понятие, как осознанность человека и она не всегда достигается в 18 лет. А 16 – это очень рано. То есть, паспорт – это паспорт. Это просто документ. Он не влияет на сознательный выбор людей. У тебя может быть паспорт в 14 лет, но это не делает тебя способным выбирать власть или что-то еще".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram