У Раді півтора місяця не могли ухвалити порядок денний
Загрузка плеера...

Півтора місяці знадобилося народним депутатам на те, щоб затвердити порядок денний на восьму сесію восьмого скликання Верховної Ради України.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"У нас заблокована робота близько 10-ти комітетів. І я наголошую, що сьогодні є той крайній термін, коли маємо проголосувати порядок денний сесії".

Порядок денний на сесію, яка розпочалася ще 6 лютого, депутати не могли ухвалити до 20 березня через брак голосів.

Максим Бурбак, голова фракції "Народний фронт":

"Я закликаю наших колег, фракцію "БПП" і всіх інших проголосувати. Адже я не хотів би думати, що хтось хоче тримати Верховну Раду на короткому ланцюгові. Щоб ми під когось прогиналися. Тому відкиньте політиканство і голосуйте порядок денний на всю сесію!"

З протилежного боку сесійної зали звинувачення у політиканстві звучали безпосередньо на адресу представників коаліції.

Юрій Дерев’янко, народний депутат України (позафракційний):  

"Що робить зараз Парубій. Він зараз ті законопроекти, які йому подобаються включає у порядок денний сесії. Ті, які йому з тих чи інших причин не подобаються – взагалі ігнорує і не включає".

Як наслідок – порядок денний сесії депутати не могли ухвалити три рази поспіль. І навіть  кнопкодавство коаліції не допомогло.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Ми не прийняли порядку денного сесії, ми не можемо розпочинати нашої роботи. І, користуючись своїм правом, я оголошую перерву у пленарному засіданні Верховної Ради України. І запрошую голів фракцій і груп у кабінет на нараду".

За запропонований порядок денний відмовлялись голосувати у секторах фракцій "Самопоміч", "Опозиційний блок" та депутатських груп "Відродження" і "Воля народу". Парламентська більшість, до складу якої входять "Народний фронт" та "БПП", підчас останнього голосування за документ на двох дали аж 161 голос за необхідних 226.

Ігор Мосійчук, народний депутат України (фракція "РПЛ"):

"Є шанси на компроміс. Але я думаю, демонструвати те, що відсутність коаліції у парламенті… Всім опозиційним фракціям видно".

Голоси, зрештою, знайшли у "Самопомочі" та "Волі народу", які змінили свою позицію за час наради у кабінеті спікера.

З четвертого разу багатостраждальний порядок денний нарешті був проголосований із узгодженими в кабінеті спікера поправками. До липня на розгляд депутатів чекає майже 2900 законопроектів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram