Угорський міністр знов узявся за шантаж
Загрузка плеера...

Після нетривалої паузи міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто знову погрожує Україні через скандальний закон "Про освіту". Урядовець сусідньої країни висунув офіційному Києву ультиматум: або реалізацію положень документа відтермінують, або Будапешт чинитиме опір європейській та євроатлантичній інтеграції нашої держави.

Зокрема, пан Сіярто погрожує блокувати заплановану на квітень зустрічі міністрів оборони ЄС та України, а також саміт Україна-НАТО, який має відбутися цього літа. Підтримати проведення цих заходів МЗС готове лише за умови "задоволення прав угорської національної меншини на Закарпатті". Міністр стверджує, що важлива геополітична позиція не дозволяє Україні ігнорувати міжнародні зобов'язання.

Угорщина розраховує, що Київ дослухається до рекомендацій Венеціанської комісії, і набуття законом "Про освіту" чинності буде перенесено щонайменше на 2023 рік, до того ж у новій редакції із суттєвими змінами. Перш за все, має бути переглянута стаття документа, що зобов'язує національні меншини навчатися українською, а не їх власною мовою.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram