Цього тижня може стати доторканним ще один нардеп
Загрузка плеера...

Іще один парламентарій може залишитися без недоторканності цього тижня. Позбавлення депутатського імунітету позафракційної Надії Савченко обговорювали під час погоджувальної ради голів фракцій та комітетів. Першими це питання порушили представники коаліції.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Минулого  тижня ми всі почули вагомі обвинувачення народному депутату надії Савченко у підготовці терактів. Нагадаю, що СБУ вилучило цілий арсенал зброї Володимира Рубана. Вони навіть не приховували, що планували здійснити військовий переворот. Хочу нагадати, що політичну відповідальність за мандат Савченко несе Батьківщина та безпосередньо Юлія Тимошенко".

Нагадаємо, Надія Савченко була обрана народним депутатом України під час виборів 2014-го року за списком "Батьківщини". У грудні 2016-го року Савченко вийшла зі складу партії Батьківщина,  а згодом була виключена з однойменної фракції через "діяльність несумісну з програмними засадами і принципами діяльності партії та фракції у Верховній Раді України"

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"Я не думаю, що Україна сьогодні настільки слабка, щоби одна людина Надія Савченко робила перевороти чи щось інше робила. Я вважаю все це просто істерією, яка прикриває реальний стан справ в Україні з корупцією, з останнім розграбуванням української власності. Наша партія і наша фракція проти недоторканості президента, народних депутатів, суддів, прокурорів, будь-кого. І тому ми завжди голосуємо за зняття недоторканості. І тому ми будемо голосувати за зняття недоторканості з будь-якого депутата. Де будуть подання силових структур".

Профільний комітет Верховної Ради розгляне подання генеральної прокуратури на народного депутата Надію Савченко у середу, 21 березня. Таким чином, на розгляд парламенту це питання може бути винесене вже у четвер. Народні депутати залишити колегу без імунітету в цілому готові.

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч":

"Наша фракція завжди адекватно реагує на ситуацію, коли приносяться якісні документи. І ми завжди даємо шанс людині, якщо є запитання, з гідністю захищати себе у суді і в слідстві. Ті звинувачення, які ми чуємо сьогодні, які інкримінуються народному депутату, є надсерйозними. Вони несли загрозу людям, вони у прямий спосіб несли загрозу державності України. Тому  з особливою увагою мають бути розглянуті і прокуратурою, і правоохоронними органами і парламентом в тому числі.

Група народних депутатів на чолі із головою Верховної Ради зареєстрували законопроект, який забороняє народним обранцям проносити зброю до будівлі парламенту.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Коли тут ходять мавпи з гранатами і пістолетами, вони загрожують своєю діяльністю мирним громадянам. Тому я сподіваюся, що завтра цей законопроект буде прийнятий і більш ні однієї мавпи з гранатою ми в парламенті не побачимо. Хотілося б взагалі мавп не бачити тут, але то вже на виборах будемо вирішувати. А от щоб не було мавп з гранатою – це можна зробити буквально завтра".

Нагадаємо, подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Надії Савченко генпрокурор вніс до Верховної Ради 15 березня. Юрій Луценко заявив, що нардеп може бути причетна до планування теракту в будівлі українського парламенту. А "фронтовик" Антон Геращенко – що Савченко підозрюють в організації державного перевороту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram