Українці везуть з Пхьончхана 22 медалі

У південнокорейському Пхьончхані завершилися дванадцяті Зимові Паралімпійські ігри. Українська збірна продемонструвала чудовий результат, посівши шосте місце у загальному медальному заліку та ставши четвертою за кількістю нагород. Усього наші співвітчизники піднімалися на п'єдестал пошани 22 рази.

Найтитулованішою спортсменкою у складі "жовто-синьої" команди була 26-річна харків'янка Оксана Шишкова. Дівчина з вадами зору завоювала шість медалей – золото та два срібла у біатлоні та повний комплект у лижних перегонах. Дворазовим паралімпійським чемпіоном став і прапороносець України на церемонії відкриття Віталій Лук'яненко. Перемоги також в активі Ігоря Рептюха, Максима Ярового й Тараса Радя.

Цього року вперше виплати від держави чемпіонам та призерам Паралімпійських ігор дорівнюють грошовим заохоченням членів олімпійської команди. Тож за кожне золото наші герої отримають 125 тисяч доларів, за срібло – 80 тисяч і за бронзу – 55 тисяч у американській валюті.

На жаль, рівність у фінансуванні не означає рівності у ставленні. У відповідь на запитання, чому українські спортсмени з інвалідністю виступають значно краще здорових, Національний Олімпійський комітет заявляє, що Паралімпіада – не так змагання, як фестиваль. Інакше як образу та неповагу такі слова сприймати важко.