Brexit спіткнувся об "ірландське питання"
Загрузка плеера...

Ще восени минулого року Велика Британія визначилася не лише з датою, а навіть з часом виходу зі складу Європейського Союзу. Історична подія має відбутися 29 березня 2019 року о 23 годині за гринвіцьким часом. Втім, чим довше тривають переговори між Лондоном та Брюсселем, тим частіше лунає думка, що цей дедлайн виконати неможливо.

Профільний комітет нижньої палати британського парламенту у доповіді, оприлюдненій 18 березня, офіційно запропонував перенести "брекзит". Причина полягає у тому, що сторони і досі далекі від вирішення так званого "ірландського питання". Мова йде про врегулювання статусу кордону між Північною Ірландією, що є частиною Сполученого Королівства, та незалежною Ірландською Республікою, яка входить до Євросоюзу. Той факт, що саме ця проблема завела перемовини у глухий кут, визнав навіть голова Європейської Ради Дональд Туск.

У Палаті громад хочуть дати урядові Терези Мей час до жовтня. Якщо міністри не встигнуть визначити ключові аспекти майбутнього партнерства з ЄС, то перехідний період доведеться продовжити. За такого сценарію позиції консерваторів, які і так ледь не програли останні вибори, можуть серйозно похитнутися.   

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram