В українців немає грошей на свободу слова
Загрузка плеера...

За рік журналістам стало складніше отримувати інформацію з офіційних установ. Про це заявила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

В ІМІ пояснили, що проблема – у зависоких ставках судового збору. Журналісти, які не отримали відповідь від посадової особи, можуть звернутися до суду, аби відстояти своє право на доступ до публічної інформації. При цьому зараз за позов треба заплатити 700 гривень (це збір з одного журналіста). Якщо ж розгляд справи ініціює не окрема особа, а медіа-ресурс, ставка буде ще вищою – 1762 грн. Авансовий внесок за виконання судового рішення становить 7446 грн.

Медійники не завжди можуть знайти такі гроші, а тому відстоювання прав стає для ЗМІ непосильною задачею.

До вирішення проблеми долучився не лише Інститут Масової Інформації, а й Українська Гельсінська спілка з прав людини. Тут пропонують запровадити нульову ставку для судових справ, що пов'язані з інформацією.

Нагадаємо, що в інформаційній сфері є і інші проблеми. Зокрема, почастішали випадки застосування сили проти журналістів. З початку року було зафіксовано 46 випадків порушень свободи слова.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram