Від "Народного фронту" захистить лише "Народний фронт"
Загрузка плеера...

15 березня після майже річних переговорів у Верховній Раді нарешті призначили нового омбудсмена – члена партії "Народний фронт" Людмилу Денісову. Таким чином, зараз представники однієї політичної сили очолюють Національну поліцію України, Державну пенітенціарну службу та контролюють дотримання прав людини в державі.

Варто наголосити, що процедура обрання омбудсмена відбулася з порушеннями. Адже закон "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" передбачає, що голосування має відбутися у 20-денний термін після того, як вийшов строк для висування кандидатів на цю посаду.

Повноваження попереднього омбудсмена, Валерії Лутковської, минули ще навесні 2017-го. Тоді ж висунули, проте не затвердили Денісову. З того часу минуло вже близько року. Парламент мав би повторити процедуру й розглянути нових кандидатів. Однак "Народний фронт" уперто стояв на своєму, і норму закону вирішили обійти.

Окрім того, голосування проводилося відкрито. Хоча, відповідно до міжнародних стандартів, мало бути таємним. Як відомо, влітку минулого року українська влада хотіла змінити процедуру. У результаті виявилося, що, відповідно до закону "Про Уповноваженого", обирати мають таємно, за законом "Про Регламент Ради" – відкрито.

Перед складанням присяги пані Денісова заявила, що написала заяву про вихід із "Народного фронту". Однак деякі експерти ставлять під сумнів політичну незалежність та незаангажованість нового омбудсмена. Адже, за їх словами, її призначення "вторгували". У кулуарах парламенту ходили чутки, що представники "Народного фронту" голосували за голову Нацбанку від президентської партії, а натомість БПП підтримали Денісову.

Призначення активно обговорюють у соціальних мережах. Активісти заявили, що процедура обрання вже давно перетворилася на фарс. Нардепи порушили законодавство, щоб пост очолила "потрібна людина". І тепер українцям у разі, якщо представники МВС порушать права людини, скаржитися на протиправну діяльність підлеглих Авакова доведеться тому ж таки висуванцю від "Народного фронту".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram