Уряд та НБУ навмисно знецінюють гривню
Загрузка плеера...

Національний банк послабив курс гривні. Не встигли українці звикнути до стабільності національної грошової одиниці, як вона знову почала дешевшати по відношенню до іноземної валюти. Наразі в обмінниках вартість одного "американського зеленого" уже більше 26-ти гривень. Експерти пояснюють, що в Україні коливання курсу, відповідно, і зміцнення або знецінення національної грошової одиниці найчастіше не обумовлене об'єктивними економічними чинниками.

Олександр Савченко, економіст:

"Будь яке укріплення курсу без змін продуктивності праці, без кредитної активності, без збільшення купівельної спроможності бізнесу і людей – це небезпечно. Усіх цих факторів нема, є лише укріплення гривні за рахунок маніпуляцій з обліковою ставкою та операцій ОВДП (облігації внутрішньої державної позики – ред.). Для мінфіну це погано, бо під загрозою виконання бюджету".

Аналітики пояснюють, що девальвації гривні варто було очікувати, бо це уже передбачено у головному кошторисі країни – держбюджеті.

Андрій Новак, економіст:

"Ми бачимо за останні дні, що зміцнення гривні зупинилося, почався зворотній процес. Знову відновилася девальвація гривні. Не високими темпами, але динаміка повернулася до девальвації. Це означає, що надалі уряд разом із Нацбанком будуть іти по своєму плану девальвації гривні на 2018 рік відповідно до державного бюджету (на кінець 2018 року планують курс 30,1 грн за дол.)".

Експерти зауважують, що, ймовірно, теперішнє знецінення гривні, а також здорожчання низки продуктів навіть соціальної групи- це лише квіточки. Із наближенням президентських та парламентських виборів економічних несподіванок для населення буде ще більше.

Андрій Новак, економіст:

"Очевидно, по цьому плану і будуть іти, якщо не змінять свою думку упродовж 2018 року. Тому що це передвиборчий рік перед двома виборчими кампаніями у 2019 році. Не виключено, що влада захоче зробити кілька солодких соціальних кроків для українців. Одним з яких може бути демонстрація нібито стабільності курсу гривні. Тому фактори, які зараз впливають на курс не лише суто фінансові й економічні, а працює ще й політичний фактор".

Крім того, кажуть фахівці, і уряд, і Національний банк зацікавлені у знеціненні гривні, щоб виконати план дохідної частини державного бюджету. Тому усі розмови про зміцнення гривні – це банальне замилення очей простим українцям. Найбільша зона ризику для девальвації національної грошової одиниці – це кінець осені поточного року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram