У Раді цілий день ділили крісла у владі
Загрузка плеера...

Низка кадрових питань нарешті з’явилася на порядку денному Верховної Ради. Серед них – ротація у керівництві НБУ, призначення уповноваженого з прав людини і голови Рахункової палати.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Великая коалиция, я вам расскажу, чем они три дня занимались. Три человека надо назначить – от ародного фронта" Денисову на омбудсмена, от Кличко Пацкана на Счетную палату и Смолия на Нацбанк. Представляете, какое радостное доверие в этой семье. Давай вот этого первого проголосуем, нет – давайте этого, я вам не верю".

Роботу у парламенті, відповідно, розпочали не з питань кадрової політики. До обідньої перерви народні депутати задовольняли подання Генерального прокурора на притягнення до відповідальності  народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Бакуліна, якого підозрюють по так званій справі "вишок Бойка".

Роман Семенуха, народний депутат (фракція "Самопоміч"):

"В цій залі Луценко казав Бойкові – ти наступний! Де подання? Минулої осені нам розповідали про десятки подань, які зробить генеральна прокуратура – де це? Це все, нажаль, імітація процесу".

Того ж дня генпрокурор вніс до Верховної Ради вже десяте за це скликання подання на зняття недоторканості з позафракційного депутата Надії Савченко.

Андрій Тетерук, заступник голови фракції "Народний фронт":

"Якщо ми говоримо про дії і заяви генерального прокурора, ми будемо посилатися насамперед ні на його заяву з трибуни, а насамперед - на ретельно підготовлене подання, таке саме, яке ми розглядали сьогодні. Таке саме подання, розуміючи професійний рівень нашої генеральної прокуратури, будемо очікувати і на наступних депутатів. В тому числі – на народного депутата Савченко. І всі докази які зараз зібрані про те, що вона намагалася зробити, підбурювала на знищення верховної ради, фізичне знищення, будуть слугувати у якості фактажу який ми будемо розглядати".

Вже після перерви у парламенті нарешті завершили тривалу відпустку голови Нацбанку Гонтаревої звільненням з посади за власним бажанням.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Всі українці мають можливість переконатися, що після 10 місяців відпустки ви чудово виглядаєте. З чим я вас і вітаю. Нажаль, не так чудово виглядає гривня. За стабільність якої ви мали честь відповідати"

Тепер за гривню відповідатиме Яків Смолій, його підтримали 257 народних депутатів. А от членів Центрвиборчкому цього тижня депутати не призначатимуть.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Когда закончится спецпроверка. К сожалению, она до сих пор не завершена. Может быть, она до следующей неделе будет завершена. И тогда на следующей неделе мы сможем голосовать ЦИК".

Призначення омбудсмена та голови Рахункової палати розглянути під час ранкового засідання депутати не встигли і з кільканадцятої спроби перенесли його на вечірнє.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram