Дуда порівняв членство в ЄС зі втратою свободи
Загрузка плеера...

Протистояння між Польщею та керівництвом Європейського Союзу загострюється. Президент нашого західного сусіда Анджей Дуда, який раніше утримувався від  необережних коментарів, несподівано гостро розкритикував фінансову та політичну систему організації.

За словами Дуди, нинішнє становище Польщі нагадує страшний період втрати державності, що тривав з 1795 до 1918 року, коли територію поділили між собою великі імперії. Як і тоді, справи країни вирішуються не у Варшаві, а у "віддалених столицях", куди йдуть зароблені поляками гроші. Президент говорить, що на ЄС покладали величезні сподівання щодо завершення суперечок, повстань та війн. Проте насправді усі проблеми залишилися, а от свободу, вплив та право ухвалення рішень держава, по суті, втратила.

Зазначимо, що Європейська комісія розпочала санкційну процедуру стосовно Польщі після того, як Сейм ухвалив зміни до законодавства, які порушують принцип незалежності судової гілки влади. Також офіційну Варшаву звинувачують в утисках свободи слова. Зі свого боку, поляки вважають, що Брюссель діє упереджено, і готові відстоювати свою правоту у міжнародних судах.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram