Під Києвом руйнують історичні споруди
Загрузка плеера...

На Київщині в селі Горенка зруйнували ДОТ, який належить до мережі Київського укріпрайону і був зведений ще до початку Другої світової війни. Активісти повідомили, що споруду знищили забудовники, незважаючи на опір з боку місцевого населення.

За словами очевидців, велику частину території, де крім ДОТу розташовані ще й господарські приміщення місцевих жителів, обгородили. Невідомі чоловіки у спецодягу спочатку зруйнували гаражі та льохи. Далі за планом – повністю знищили ДОТ.

Активісти зазначають, що хоч відповідна історична споруда на державному обліку культурної спадщини не перебуває, але все одно є історичною цінністю.

Водночас багато людей зібралось на місці інциденту, щоб хоч якимось чином завадити знищенню ДОТу та господарських приміщень.

Крім того, коли правоохоронці разом із представниками комісії з культурної спадщини прийшли оглянути відповідну територію, група невідомих людей блокувала роботу слідчих. Один із поліцейських навіть отримав тілесні ушкодження.

Правоохоронці затримали п'ятьох найактивніших учасників опору і доставили їх у відділення. Однак, після встановлення їх особи та пояснень, правопорушників відразу відпустити.

Правоохоронці вже відкрили декілька кримінальних проваджень за фактом інциденту. Крім того, було вилучено техніку, за допомогою якої зруйнували ДОТ. Слідчі звернулися до суду з клопотанням про накладення арешту на земельну ділянку із забороною користування й розпорядження нею.

Водночас активісти повідомляють, що до інциденту начебто причетні місцеві депутати та голова сільської ради, які й віддали під забудову землю. На прохання жителів припинити свавілля, місцева влада не реагувала, а радила звертатися до суду.

Джерело: відео Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram