Невідомі підпалили храм у Бабиному Яру
Загрузка плеера...

У Києві знову здійснили спробу підпалу храму в Бабиному Яру. Вночі невідомі проникли на територію культової споруди та влаштували пожежу в приміщенні з дровами, яке розташоване поряд із церквою. Прихожанин, котрий стежив за порядком, здійснював обхід і побачив полум’я.

Володимир розповідає, що близько 12-ї години ночі на територію зайшли чоловік та жінка. Вони почали розпитувати, до якого патріархату належить ця церква.

Володимир Олешко, прихожанин:

"А який патріархат? Яка різниця людині, яка гуляє вночі, який патріархат. Ви прийшли помолитися чи просто запитати. Після цього, як вони запитали, я сказав, що це українська православна церква".

Після того десь через годину Володимир побачив, як повз храм проходить молодик… І вже за 10-15 хвилин почалася пожежа… Прихожанин ліквідував вогонь та викликав правоохоронців.

Попередньо встановили, що зловмисники працювали в парі – один влаштував пожежу, інший його прикривав.

Настоятель храму розповідає, що церкву підпалюють вже 7 раз за останні декілька років. Та жодного разу винних правоохоронці так і не знайшли.                                                                            

Сергій Темник, протоієрей:

Сами поджигатели, которые все это делают, желают уничтожит храмы Московского патриархата. Поэтому это не единичный случай. Все началось еще с 2014 года, когда несколько раз поджигали храмы и даже записывали на видео. Раньше храм поджигали массово люди в масках с бутылками со месью горючей. А сейчас уже все по-другому. То есть, втихую, подкрадываются, выливают жидкость легковоспламеняющуюся, и храм пылает.

Нагадаємо, що останнім часом правоохоронці по всій Україні фіксують напади на храми, зокрема й у Києві. До відкритої агресії закликають не лише відомі люди, а й навіть деякі народні депутати. І знайти та притягнути до відповідальності винних правоохоронці часом навіть не намагаються.

При цьому чомусь забувається, що стаття 35 Конституції України гарантує кожному громадянину право на свободу світогляду та віросповідання.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram