НБУ буде економити на друку гривні
Загрузка плеера...

В Національному банку України презентували нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень.

Над дизайном працювали художники Національного банку України Володимир Дем'яненко та Роман Чайковський. Автори зберегли портрети видатних особистостей України. Як і на банкноті, залізну гривню прикрашатиме князь Володимир Великий. На двійці залишиться Ярослав Мудрий. Незмінно на п'яти гривнях буде гетьман Богдан Хмельницький, а на десятці - Іван Мазепа

Металеві гроші з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу. Однак процес відбуватиметься у кілька етапів.

Яків Смолій, в.о. голови НБУ:

"Сьогодні ми презентуємо нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 гривень Вводити ці монети в обіг ми будемо поетапно. Перший етап: 27 квітня 2018 року ми введемо в обіг монети номіналом 1 і 2 гривні. Другий етап відбудеться пізніше. Монети номіналом 5 і 10 грн будуть вводитися в обіг протягом 2019-2020 років. Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу. Доки моменту природно і поступово не замінять і не замістять банкноти в обігу".

Точну дату старту обігу нової п'ятірки і десятки НБУ оголосить згодом. Наразі дрібні паперові гривні будуть використовуватися паралельно з монетами. Їх НБУ не вилучатиме з обігу, але друкувати більше не буде.

В.о. голови НБУ Яків Смолій заявив, що заміна банкнот 1, 2, 5 і 10 гривень на монети заощадить державі близько 1 млрд грн, оскільки металеві гроші "живуть" довше.

Крім того, з метою оптимізації грошового обігу з 1 липня 2018 року в Україні застосовуватиметься правило заокруглення загальних сум готівкових розрахунків. Саме тому Нацбанк припиняє карбування монет дрібних номіналів: 1, 2, 5, 25 копійок. Хоча вони будуть і надалі виконувати функцію засобу платежу до моменту свого зношення.

Яків Смолій, в.о. голови НБУ:

"Якщо екстраполювати ці рішення на сьогоднішню структуру готівки в обігу, з нього зникне майже 60% монет від загальної кількості. Це понад 8 мільярдів монет дрібних номіналів. В той же час більше як 1 млрд банкнот буде замінено монетами. Таким чином середня кількість монет, що припадає на одного українця, скоротиться удвічі, а банкнот стане на 40% менше. Цей ефект ми побачимо через 2-3 роки".

В.о. голови Нацбанку Яків Смолій запевнив, що запровадження анонсованих змін не вплине як на ціни товарів і послуг, так і на показник інфляції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram