Пільговикам обмежили користування транспортом
Загрузка плеера...

Перевізники у містах України постійно скаржаться на те, що влада не компенсує їм обслуговування пільгових категорій населення. Відтепер підстав для таких заяв стане значно менше. Кабінет Міністрів зменшив посередництво комунальних підприємств, відмовившись від частини натуральних транспортних пільг на користь монетизації.

Проїзд для кількох категорій громадян – чорнобильців, інвалідів, ветеранів, багатодітних сімей та інших –  стає платним. Проте пільговики щомісяця отримуватимуть спеціальну виплату, яка має покрити їх транспортні витрати. Розмір компенсації визначатимуть обласні державні адміністрації. Він має дорівнювати середній вартості однієї поїздки, помноженій на 30. Для тих, хто користується міжміськими маршрутами, до цієї суми докинуть ще 20%, а для осіб з інвалідністю її подвоять.

Рішення уряду викликало багато критики. По-перше, Кабмін переклав відповідальність за монетизацію на місцеві бюджети, для яких це досить суттєве навантаження. А по-друге, тридцять поїздок на місяць – дуже жорстке обмеження, до того ж не підкріплене жодними дослідженнями. Не треба бути експертом, щоб підрахувати, що людина в середньому користується транспортом значно частіше.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram