У Раді підробили документи заради контролю над НАБУ?
Загрузка плеера...

Коаліція сфальсифікувала протокол засідання антикорупційного комітету, аби призначити новий конкурс на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України. Про це заявили декілька народних депутатів, які є членами Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

Юрій Деревянко, член комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції:

"Ті перші кандидати які пройшли конкурс, вони до цього часу не проголосовані ще в залі. Зокрема, Карлос Кастресана. Натомість, підроблений був протокол нашого комітету, минулого засідання, в якому було вказано, що начебто я в тому числі брав участь у голосуванні за включення в порядок денний цього питання. Я не брав участі в голосуванні. Ми вийшли з комітету".

За словами народних депутатів, на одному із засідань антикорупційний комітет направив листа до голови Верховної Ради із проханням завершити попередній конкурс на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро України і винести на розгляд парламенту кандидатуру іспанського прокурора Карлоса Кастресану.

Олег Осуховський, член комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції:

"Так як Марта Борщ і ще декілька кандидатів, вони ніби знялися, але Кастресана не зняв свою кандидатуру. Має бути ще голосування в сесійній залі. А потім, якщо не буде підтримки, відповідно комітет оголосить новий конкурс. І після того, як оголошено буде новий конкурс, буде знову ряд кандидатів. І повинні ми будемо проголосувати у Верховній Раді України".

Натомість, за словами парламентаріїв, на минулому засіданні представники фракцій "БПП" та "Народний фронт" змінили свою думку на протилежну і спробували внести у порядок денний комітету призначення нового конкурсу на аудитора НАБУ без завершення попереднього. Тоді декілька народних депутатів на знак протесту залишили приміщення і через відсутність кворуму на засіданні забракло голосів для ухвалення будь-яких рішень. У тому числі і призначення нового конкурсу.

Дмитро Добродомов, секретар комітету ВР з питань запобігання та протидії корупції:

"Мені, як секретарю, який підписує протокол, принесли, що це питання було проголосоване. Це взагалі фальшивка. Я відмовився категорично підписувати. На засіданні комітету я однозначно підніму це питання. За три з половиною роки, які я у комітеті, було все, що завгодно. Але точно не фальсифікували протоколи засідання комітету. Без мого підпису як секретаря він не є дійсним, будемо розбиратися, хто це допустив і яким чином виконуючий обов’язки голови комітету від "Народного фронту" пан Савчук взагалі його підписав, на якій підставі".

Нагадаємо, під час погоджувальної ради голова фракції "БПП" Артур Герасимов заявив, що цього тижня парламент має приділити максимум уваги вирішенню кадрових питань, зокрема й призначенню аудитора НАБУ. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram