Влада та правоохоронці заважають боротися з корупцією
Загрузка плеера...

Місцева влада, правоохоронні органи заважають активістам у боротьбі з корупцією.

Перешкоди антикорупційної діяльності на місцях: відсутність прозорості використання бюджетних коштів, непрозоре виділення землі, відсутність реєстрів комунального майна.

Ядро проблем ще й у пасивності правоохоронних органів та їх включеності у корупційну діяльність. Нацполіція, яка є відповідальною щодо таких правопорушень, поводиться доволі пасивно.

Борис Малишев, доктор юридичних наук:

"Одна із найбільших перешкод антикорупційної діяльності на місцях – відсутність реєстрів комунального майна, відсутність прозорості при виділенні земельних ділянок, при використанні доходів і взагалі при бюджетуванні комунальних підприємств. Це одна із найбільших проблем. Місцева влада, здобувши більше повноважень, більший фінансовий актив, вона, як правило, не стає більш прозорою та більш прозорою для громади щодо використання збільшених власних ресурсів. Звіт показує цікаву річ, яка не зовсім прямо пов’язана з антикорупцією, але є ядром проблеми – це практична пасивність і включеність правоохоронних органів у корупційну діяльність. Вони не тільки не реагують на заяви місцевих активістів, не вносять їх до реєстру злочинів, не проводять слідчих дій, але і не реагують на факти погроз активістам, тиску на них, факти переслідування і нанесення тілесних ушкоджень. Тобто правоохоронні органи, передусім я говорю про Національну поліцію, оскільки вона є відповідальною щодо таких правопорушень. Вона поводиться доволі пасивно".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram