Україна думає, куди прилаштувати свою ГТС
Загрузка плеера...

Україна консультується з п'ятьма європейськими компаніями щодо перерозподілу обов'язків в управлінні газотранспортною системою держави. Про це в інтерв’ю журналістам повідомила заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко.

Посадовець наголосила: поки що це виключно консультації, а не переговори. Наразі українська влада радиться з операторами зі Словаччини, Польщі, Італії, Франції та Нідерландів. Кожен із них готовий зайти в Україну на різних умовах.

За словам заступниці міністра, ключова ідея полягає в тому, щоб зарубіжний партнер був здатний нам допомогти забезпечити збереження об'єму транзиту через нашу державу. Все має вирішитись у 2018 році.

Наталія Бойко, заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості:

"Коли мова йде про 2019 рік і новий контракт, ми готові взяти європейського партнера і прозоро працювати, щоб забезпечити додаткову надійність для ЄС".

Як відомо, одна із вимог Євросоюзу в рамках Третього енергетичного пакету передбачає, що одна і так ж компанія не може видобувати, транспортувати і продавати газ. Наразі в Україні всі ці функції виконує "Нафтогаз".

Нагадаємо, що ідея стосовно виведення газотранспортної системи в окрему структуру обговорюється в Україні вже доволі давно, однак рішення досі немає. Як вважають експерти, на фоні будівництва Росією "Північного потоку-2" та "Турецького потоку" немодернізована українська ГТС все ближча до того моменту, щоб перетворитися просто на брухт.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram