НБУ знайшов винних у зростанні цін
Загрузка плеера...

У підвищенні цін винні монополісти. Таку думку озвучив голова правління ради Національного банку України Богдан Данилишин.

Економіст пояснив, що власники великого бізнесу завищують вартість продукції, тому що в Україні немає вільної конкуренції. В Антимонопольному комітеті, який має опікуватись прозорістю ринкових відносин, на закиди НБУ поки не відреагували.

Крім того, українська гривня дуже залежна від зовнішніх умов. Зокрема, на купівельну спроможність української валюти впливають світові ціни на нафту, а також сезонні коливання курсу. Через це реальний рівень інфляції виявляється вищим за очікуваний. Так, за рік ціни зросли на 14%. У подальшому процес також не вирівняється.

У Нацбанку вирішили, що боротись із здорожчанням товарів та послуг має Кабінет Міністрів України. Голова правління ради НБУ Богдан Данилишин запропонував уряду запровадження верхньої межі торговельних націнок (від 15% на продукти до 30% на звичайні товари).

Зазначимо, раніше Національний банк для боротьби з інфляцією підвищив облікову ставку. Та в медалі є й інша сторона. Тепер комерційні банки можуть вдатися до підвищення кредитних ставок, і позики стануть для українців ще недоступнішими.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram