З Бакуліна знімуть недоторканність за "вишки Бойка"
Загрузка плеера...

Комітет Верховної Ради з питань регламенту визнав обґрунтованим подання Генерального прокурора на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від фракції "Опозиційний блок" Євгена Бакуліна і рекомендував парламенту дати дозвіл на затримання та арешт парламентарія. Відповідне рішення комітет ухвалив одноголосно.

Павло Пинзеник, перший заступник голови комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради:

"Юрій Віталійович, ви не будете заперечувати, якщо ми будемо оцінювати законність, обґрунтованість, достатність подання виходячи з даних, які є у самому поданні? Ми не давали підписки про нерозголошення. І, відповідно, не знаємо, чи ми маємо право ознайомлюватися з цими матеріалами і давати їм оцінку".

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України:

"Так, я планую, що інформації, озвученою мною, буде достатньо для прийняття рішення".

Голова Верховної Ради висловив сподівання, що ухвалення рішення по цьому питанню відбудеться протягом поточного пленарного тижня.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Моя позиція незмінна – ніхто з народних депутатів не має ховатися за недоторканністю. І якщо народний депутат винен у вчинені злочину, нехай доводить свою правоту, як і решта, в суді. Наша позиція українського парламенту, я впевнений, буде незмінною. Що закон один для всіх".

Бакулін, який з 2010 по 2014 рік очолював НАК "Нафтогаз України", фігурує у так званій справі "вишок Бойка" – закупівлі бурових установок за завищеною ціною. На самого Бойка подання від ГПУ у парламент  не надходили.    

Юрій Луценко, Генеральний прокурор України:

"Наразі дані, які ми отримали від свідків та іншим шляхом, показують нам на єдиного народного депутата, дочка якого ймовірно отримала винагороду за різні корупційні оборудки. В тому числі – закупівлі бурових установок. Цей рахунок буде зараз щільно перевірений".

Сам Бакулін у засіданні комітету участі не брав, прислав замість себе адвоката. Народний депутат протягом тривалого часу у Верховній Раді не з’являвся і спікер заявляв про те, що апарат парламенту не може зв’язатися ані з ним, ані з його помічниками.

Юрій Бойко, голова фракції "Опозиційний блок":

"Пан Бакулін знаходиться на лікуванні. Ми цю позицію показали і показали відповідні медичні документи. Ми не проти того, щоб він відповідав, як будь-яка людина".

Подання на затримання та притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Бакуніна генеральний прокурор підписав 16 лютого. За словами Юрія Луценка, парламентарія підозрюють за рядом статей  у справі про так звані "вишки Бойка".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram