Фіскали мріють про великі справи
Загрузка плеера...

У податковій міліції підрахували, скільки грошей заробили, а скільки витратили. Виявилось, що збирати податки з підприємців-порушників досить вигідно, адже результати роботи у кілька разів перевищують видатки на утримання організації. Про це в інтерв'ю одному з видань заявив перший заступник голови державної фіскальної служби Сергій Білан.

Так, на забезпечення роботи податкової міліції йде менш ніж півмільярда гривень на рік. При цьому минулого року підприємців зобов'язали повернути до бюджету саме таку суму грошей у якості відшкодування порушень. Однією з популярних схем ухиляння від сплати податків є повернення податку на додану вартість (компенсація частини витрат). Після перевірки виявилось, що загальна сума завищеного або фіктивного ПДВ становить близько 3,5 млрд грн. При цьому самі працівники податкової міліції жаліються на брак коштів. У фіскальній службі стверджують, що низький рівень зарплат призводить до втрати цінних фахівців, які йдуть у поліцію чи в Національне антикорупційне бюро України.

Податкова міліція продовжить працювати до того часу, поки не буде створене інше контролювальне відомство. Раніше урядовці обіцяли запровадити службу фінансових розслідувань, яка має перейти на аналітичні, а не силові методи впливу. Справа в тому, що основною причиною скарг українських підприємців досі є тиск державних органів. Проте у податковій запевняють, що вже навчились працювати по-новому.

Заступник голови ДФС додав, що після реорганізації працівники нової служби мають займатися лише серйозними справами, не розмінюючись на дрібні порушення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram