Москаль пішов проти Києва
Загрузка плеера...

Губернатор Закарпатської області Геннадій Москаль славиться не лише вмінням вдаватися до міцного слівця, але й досить широким розумінням власних повноважень. Буквально за одну добу очільник ОДА примудрився двічі продемонструвати свою непокору центральній владі.  

Спочатку Москаль підписав розпорядження зробити 15 березня вихідним з нагоди річниці проголошення Карпатської України. Ситуація досить суперечлива: з одного боку, свята та пам'ятні дати визначаються рішеннями парламенту, а не посадової особи у регіоні. Але з іншого, порушення законодавства формально немає, бо губернатор просто пропонує перенести робочий день на одну з субот квітня, коли на Закарпатті відбудеться весняна толока.

Втім, Геннадій Геннадійович все ж наважився на пряме протистояння Верховній Раді та Президентові. Голова області подав до Верховного суду позов з вимогою скасувати деякі положення Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Москаль вказує на численні правові колізії у документі і вважає, що складання перспективного плану ОДА нагадує колективізацію часів Радянського Союзу. У випадку задоволення позову губернатор матиме усі підстави звертатися до Конституційного суду та вимагати визнання закону недійсним.

Джерело: відео YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram