Британія розкручує справу про отруєння екс-шпигуна
Загрузка плеера...

Слідство у справі про отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки встановило понад 200 свідків і зібрало більше 240 доказів. Зокрема, стало відомо про сліди нервово-паралітичної речовини, яку співробітники антитерористичного підрозділу британської поліції виявили в піцерії, де в день трагедії обідали постраждалі.

Про відвідувачів ресторану, які б також могли отруїтися чи бути причетними до потрапляння отрути в піцерію, не повідомляється.

За словами експертів, мова йде про, так званий, "Новачок", який у вісім разів отруйніше забороненого VX (Ві-ікс). Речовину, яку нібито  неможливо виявити при звичайних перевірках, а навіть незначний доторк до неї вражає організм за сорок хвилин.

Наразі фахівці хімзахисту продовжують роботу зі знезараження шести об'єктів міста, серед яких, крім піцерії, паб, що знаходиться поблизу, парк, де були знайдені постраждалі, будинок Скрипаля, а також кладовище, де поховані дружина і син колишнього російського розвідника.

Британська влада заспокоює жителів Солсбері та зазначає, що рівень загрози для містян мінімальний, проте закликає всіх, хто був у якомусь із цих місць, негайно випрати одяг і протерти інші предмети вжитку.

Зазначимо, що Великобританія планує обговорити отруєння Скрипаля на рівні НАТО. Крім того, замах на життя колишнього офіцера російських спецслужб позначився і на правлінні уряду консерваторів на чолі з Терезою Мей. Прем’єр-міністру закидають неготовність закликати Росію до відповідальності, якщо причетність країни до інциденту доведуть. Це пояснюють тим, що партія фактично існує завдяки коштам близьких союзників Кремля. Водночас консерватори запевнили, що їм немає чого приховувати і вони вже готуються прийняти свою версію американського "списку Магнітського". Рішучість Британії також показує готовність бойкотувати Чемпіонат світу з футболу в Росії.

Нагадаємо, в торговому центрі англійського міста Солсбері екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку знайшли без свідомості. Наразі стан постраждалих критичний. Поліцейський, якого після обшуків також госпіталізували, вже прийшов до тями.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram