Екс-повстанці провалили дебютні вибори в Колумбії
Загрузка плеера...

У Колумбії відбулися перші вибори до Конгресу після припинення громадянської війни, що тривала понад півстоліття. Колишні бойовики "Революційних збройних сил", відомих як FARC, вперше претендували на місця в парламенті, проте їх сподівання обернулися провалом.

Сформована колишніми повстанцями "Загальна революційна альтернативна сила" не змогла набрати бодай один процент голосів. Експерти пояснюють це тим, що колумбійці не пробачили FARC злочини війни – викрадення людей, бомбардування та насильницьке виселення громадян. Втім, за умовами підписаного у серпні минулого року договору з урядом, угруповання гарантовано отримає по 5 місць у верхній та нижній палатах законодавчого органу.

Перемогу на виборах здобула права партія "Демократичний центр". За результатами попереднього підрахунку бюлетенів, вона матиме 16% мандатів і у Сенаті, і у Палаті представників. Не здобули абсолютної більшості і центристи на чолі з чинним президентом Хуаном Мануелем Сантосом. Тож питання коаліції залишається відкритим.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram