Шевченківська премія знайшла своїх лауреатів
Загрузка плеера...

Минуло вже 204 роки від народження великого українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. Під час цьогорічного відзначення річниці Кобзаря Президент України Петро Порошенко вручив Шевченківську премію у категоріях: публіцистика, кіномистецтво, візуальне мистецтво, музичне мистецтво та література.

Гарант Конституції подякував членам Шевченківського комітету за старанне визначення претендентів на високу державну нагороду. Зауважимо, що перемогу здобули лише 8 із 70 заявлених кандидатур.

Отже, переможцями Шевченківської премії-2018 стали письменниця Емма Андієвська, директор Українського наукового інституту у Гарварді Сергій Плохій, композиторка Вікторія Польова і член Королівського товариства живописців та графіків Великої Британії Павло Маков. Також нагороджено чотирьох творців сучасного українського документального кіно Володимира Тихого, Юрія Грузінова, Ярослава Пілунського і Сергія Стеценка.

Зазначимо, що кожен із номінантів отримав Диплом та Почесний знак лауреата. Також однією зі складових премії є грошова нагорода, яка складає 240 тисяч гривень.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram