Гуляй – не гуляй, ВВП не піднімеш
Загрузка плеера...

І у робочі, і у вихідні дні економіка країни продовжує працювати. Так вважає голова комітету економістів України Андрій Новак.

Андрій Новак, голова комітету економістів України:

"Економічний процес безперервний. Якщо у вихідні зменшується виробництво, це компенсується тим, що збільшується споживання. Тому говорити, що вихідний наносить збитки економіці, не можна".

Облюбована українцями тема державних свят регулярно викликає дискусії у суспільстві. Так, медіа говорять як про працьовитість, так і про лінь працездатного населення. Зокрема, як приклад наводять Японію і Норвегію. У країні вранішнього сонця закон не передбачує надання вихідних працівникам у дні державних свят. Норвежцям же можливість додатково перепочити перепадає лише двічі на рік. Обидві країни є лідерами світових рейтингів за рівнем життя. Натомість держава, яка найбільше "гуляє", пасе задніх в економіці. Це Камбоджа, де через національні і релігійні свята громадяни отримують майже місяць додаткових вихідних. Україна умовно дотримується "золотої середини", проте це не допомагає підвищити ВВП.

Андрій Новак, голова комітету економістів України:

"Не від наявності вихідних чи їх кількості залежить рівень життя людей. Залежність тут від рівня економічного розвитку і продуктивності праці, конкурентоздатності вітчизняної продукції. Ось чинники, які формують економічний ріст і рівень життя людей. А не кількість вихідних у році. На сьогодні за показником ВВП Україна знаходиться за сотнею держав світу. Ми можемо порівнювати об'єм української економіки з північноафриканськими країнами, а також з відсталими латиноамериканськими країнами".

Нагадаємо, що на 2018 рік в Україні заплановано 11 офіційних вихідних у зв'язку зі святами. У березні, квітні і липні країна відпочиватиме по чотири дні поспіль.

Джерело; відео YouTube, фото Facebook

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram