Права жінок: за рівність ще боротись і боротись
Загрузка плеера...

За минулий рік від домашнього насилля в Україні загинуло 600 жінок, що втричі перевищує кількість загиблих під час бойових дій в АТО за той же період. При цьому більше половини прокурорів і поліцейських звинувачують у насиллі самих жертв.

Таку жахливо вражаючу статистику опублікувало інтернет-видання Update (Апдейт), ґрунтуючись на дослідженнях, проведених на території України за останні роки.

Поки весь світ із року в рік святкує Міжнародний жіночій день, який, по суті, є утвердженням повноправної ролі жінки в суспільстві, українські представниці прекрасної половини слабо відчувають на собі переваги гендерної рівності. Взяти навіть Верховну Раду. Майже кожен восьмий депутат – жінка. Звучить, нібито непогано, однак, враховуючи загальну кількість місць у парламенті, чиновниць явно обділили. Така ж історія і з керівними посадами та аналітичною сферою. Всього 30% жінок в Україні очолюють компанії й організації, ще менше їх виступає у ролі експертів на телебаченні.

І навіть у навчальних закладах, де викладацький склад у більшості своїй представлений прекрасною половиною, на жаль, також простежується нерівність. Адже з цієї більшості тільки один відсоток жінок мають наукове звання.

При цьому, навіть ті, хто працюють на рівні з чоловіками, в основному, отримують менше грошей. Згідно зі статистикою за 2015 рік, лідером матеріальної дискримінації став Донецьк. Там на аналогічній посаді чоловіки в середньому отримують на 70% вищу зарплату, ніж жінки. Всього по Україні така тенденція складає 35%.

І найгірше те, що самі жінки змирилися з таким становищем. Боротьба за свої права у справжньому прояві слабо розвинена в Україні. Її спотворено оголеними представницями Femen і мовчазною позицією досі ще слабкої статі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram